Film z pokazu mody ETNO Silesia- Młodzi Śląscy krawcy

Zespół Wspólnoty WIELOPOKOLENIOWA realizował w Zespole Szkół im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Zabrzu autorski projekt "Etno Silesia Style – Młodzi Śląscy Krawcy."  

Uczniowie klas o profilu technik przemysłu modowego oraz technik informatyk (nowe technologie medialne) własnoręcznie zaprojektowali i uszyli nowoczesną kolekcję odzieży inspirowanej regionalnym strojem górnośląskim i publicznie zaprezentowali kolekcji           w formule międzypokoleniowego pokazu mody, któremu towarzyszyła oprawa filmowa       i muzyczna oraz prezentacja odtworzonych strojów górnośląskich.

Wcześniej uczestnicy odbyli warsztaty, ćwiczenia etnograficzne i lekcje z historii górnośląskiego stroju regionalnego, prowadzone przez pracowników Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu i Muzeum Miejskiego w Rudzie Śląskiej, historyków i etnografów.

Po lekcjach muzealnych i warsztatach odbył się konkurs polegający na zaprojektowaniu współczesnej odzieży inspirowanej tradycyjnym strojem górnośląskim.  Do konkursu zgłoszono aż 31 prac. Po publicznym plebiscycie do produkcji, w szkolnej pracowni krawieckiej, skierowano 6 zwycięskich kreacji.

Kulminacją projektu było publiczne zaprezentowanie kolekcji w formule atrakcyjnego  pokazu mody, według scenariusza, który uczestnicy sami ułożyli i przećwiczyli.                      W wydarzeniu, transmitowanym w mediach, wzięło udział ponad 100 widzów na żywo          i ponad 2000 obserwujących w mediach.

Projekt był kontynuacją i rozwinięciem wcześniejszych działań realizowanych w Zespole Szkół nr 3 im. W. Pileckiego w Zabrzu – Inkubator Przedsiębiorczości Szkolnej YES.

W działaniach wzięło udział 36 uczennic i uczniów oraz 3 nauczycieli. Szkoła do dziś korzysta z wypracowanej w projekcie formuły pokazu mody, np. przy promocji szkoły            w naborze nowych uczniów, w czasie wydarzeń miejskich o charakterze kulturalny,                i innych.

 

Etno Silesia

Fundacja

WSPÓLNOTA WIELOPOKOLENIOWA

 

Biuro Zarządu:     

ul. Kopernika 14, 

KATOWICE   40-064

 

Oddział:   

ul. Roosevelta 118 B, 

ZABRZE   41-800

 

e- mail:  

fundacja(at)wielopokoleniowa.pl 

 

tel.: (+48) 720-120-720

 

NIP 655 19 72 305  

REGON 360123005  

KRS  0000530123


Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy

numer konta bankowego IBAN: 

 

PL 44 1870 1045 2078 1068 5759 0001 Nest Bank

Strona www stworzona

przez Zespół FAMILOK Spółdzielnia Socjalna

WWW.FAMILOK.EU