14 czerwca 2024

Jutro tworzymy już dziś!

 

Jutro tworzymy już dziś!

aktualności Zespołu MasterPeace Poland o projekcie NO LABEL

MasterPeace Poland dołączyło do projektu NO LABEL, który oferuje ekscytujące możliwości młodym projektantom mody i krawcom z Zespołu Szkół Pileckiego w Zabrzu. To szkoła słynąca z programu Technik Przemysłu Modowego. Jednocześnie od kilku lat w szkole działa Klub MasterPeace, skupiony na przedsiębiorczości i ekologii.

Projekt NO LABEL zakłada, że ​​wiosną 2025 roku na „No Waste Fashion Show” w Krakowie przybędą Przedstawiciele Zespołów z 6 krajów tworzących Partnerstwo tego Projektu. To jedno z najbardziej prestiżowych cyklicznych wydarzeń w Europie poświęconych MODZIE CYRKULARNEJ i koncepcji ZERO WASTE FASHION.

Zespół MasterPeace Poland doszedł do wniosku, że skoro taki jest plan na rok 2025 dla wszystkich Partnerów NO LABEL, to dlaczego w 2024 nie możemy pojawić się na NO WASTE FASHION SHOW? Mieszkamy bardzo, bardzo blisko!

Dlatego w marcu 2024 zabraliśmy grupę aktywistów z Klubu MasterPeace działającego w tej szkole do Krakowa na imponujący POKAZ MODY NO WASTE 2024.

Występ był niezwykle inspirujący! Fragmenty spektaklu można zobaczyć w Internecie m.in.: https://www.youtube.com/live/emPCvntcrws?si=ohyAZ4SvS-Ljmi_5. 

Oglądanie występu na żywo, w cudownej atmosferze, było naprawdę bezcenne!

Młodzi projektanci z Klubu MasterPeace byli zachwyceni. Jak mogli nie zainspirować się, gdy na wybiegu zaprezentowano kolekcję wykonaną z ponad 50 par ponownie użytych dżinsów? Ale recykling i upcykling nie były jedynymi tematami wystawy. Jedna z kolekcji została zainspirowana Boro, japońską sztuką haftu służącą wzmocnieniu i przedłużeniu żywotności noszonych ubrań.

Przerwy w programie były również interesujące! Skorzystaliśmy z okazji, aby spotkać się z modelkami, spotkać się z projektantami prezentowanych kolekcji, a nawet wejść w interakcję z głównym prezenterem wydarzenia. Ku naszemu zdziwieniu prezenterem okazał się pan Jerzy Gaweł, dyrektor krakowskiej Szkoły Artystycznej, który nadzoruje Wydziały Artystycznego Projektowania Ubioru (MODA) i Wydział Konstrukcji Ubioru (WZORNICTWO). Nasza pokazie za kulisowa z reżyserem i konferansjerem mocno się przeciągnęła. Chcieliśmy dowiedzieć się więcej o wystawie i Krakowskiej Szkole Artystycznej, a Dyrektor wyraził autentyczne zainteresowanie projektem NO LABEL. To zapoczątkowało wciągającą wymianę zdań.

Potem odbyło się kilka rozmów telefonicznych, wymiana e-maili, kolejne dwie wizyty w Krakowie i… Krakowskie Szkoły Artystyczne zostały Partnerem w projekcie NO LABEL.

Nie możemy się doczekać dalszej współpracy!

 

 

Fundacja

WSPÓLNOTA WIELOPOKOLENIOWA

 

Biuro Zarządu:     

ul. Kopernika 14, 

KATOWICE   40-064

 

Oddział:   

ul. Roosevelta 118 B, 

ZABRZE   41-800

 

e- mail:  

fundacja(at)wielopokoleniowa.pl 

 

tel.: (+48) 720-120-720

 

NIP 655 19 72 305  

REGON 360123005  

KRS  0000530123


Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy

numer konta bankowego IBAN: 

 

PL 44 1870 1045 2078 1068 5759 0001 Nest Bank

Strona www stworzona

przez Zespół FAMILOK Spółdzielnia Socjalna

WWW.FAMILOK.EU